Hizmetlerimiz

Anasayfa > Hizmetlerimiz

Hormon Testi

Kan tetkikleri ile yapılan ölçümlerle, hastaların hormon seviyelerindeki değişimler incelenerek bulundurularak hastalıkların teşhisi kolaylaştırılır.

Hematoloji Testleri

Özel Viromed Laboratuvarlarında şüphe edinilen hastalığa göre farklı testler çalışılarak hematolojik hastalıklara tanı konabilir.

Romatoloji Testi

Romatizma ve romatizma kaynaklı hastalıkların tanısı için Özel Viromed Laboratuvarlarında romatoloji testleri yapılmaktadır.

Otoimmün Testi

Bağışıklık sisteminin normal koşullara göre aşırı duyarlılığı sonucu ortaya çıkan tepkilerin incelenmesi, otoimmün testleri ile mümkündür.

Serolojik Testler

Kandaki antijen ve antikorları tespit ederek enfeksiyon tanımlanmasında seroloji testleri, pek çok hastalığın tanısında kullanılır.

Tümör Belirteçleri

Tümör belirteçleri, tümöre karşı vücudun diğer dokularının ürettiği proteinlerin incelenerek kanser tespiti yaparken kullanılır.

Hamilelik Testi

Laboratuvar ortamında yapılacak kan ve idrar şeklindeki iki tür gebelik testi ile kadınların hCG hormonunun artışına bakılarak çıkarım yapılır.

Metabolizma Testleri

Bebeklerden yetişkinlere her yaşta kişiye uygulanabilen metabolizma testleri, hastanın metabolik aktiflik düzeyini belirlemek için yapılır.

İlaç Düzey Testleri

İlaç etkinliğinin izlenmesi, hastanın ilaç kullanımına gösterdiği uyum, ilaç etkileşimlerinin araştırılması gibi farklı amaçlarla uygulanır.

Koagülasyon Testleri

Kanama riskinin değerlendirilmesi için pıhtılaşma mekanizması süresince rol alan pek çok etkenin incelenmesiyle yapılır.

Enfeksiyon Testi

Bulaşıcı hastalıkların tanısı ve hastalığa neden olan mikroorganizmanın özelliklerinin öğrenilmesi, enfeksiyon testleri sayesinde gerçekleşir.

Gaita Testi

Gaita testi, vücuttaki pek çok bozukluk hakkında teşhis koymada başvurulan, doğruluk payı yüksek, güvenilir ve kesin sonuçlar veren bir yöntemdir.

İdrar Testi

idrar testleri, birbirinden farklı hastalıkların fark edilmesi ve uzman doktorunuzun tedavi planı oluşturmasına yardımcı olan testlerdir.

Patoloji Testi

Hastalıklar, hastalıkların altında yatan sebepler, hastalığın işleyişi, hastalığın sonuçları gibi konular için patoloji testleri çalışılmaktadır.

Sitoloji Testi

Sitoloji testleri, hastanın doku ya da organından alınan hücrelerin incelenmesiyle hastalıklar hakkında bilgi edinilmesine yardımcı olur.

Moleküler Test

İnsan sağlığının bozulmasına neden olan ve yaşam düzenini değiştiren hastalıkların teşhisi moleküler testler aracılığıyla yapılabilir.

Viroloji Testlerii

Hasta olduğu düşünülen kişiye herhangi bir viral enfeksiyona yakalanıp yakalanmadığını anlamak amacıyla viroloji testleri yapılmaktadır.

Kültür Tahlili

Enfeksiyon şüphesiyle doktora başvuran hastalara kültür tahlili yapılarak hastalığın kaynağının bulunması hedeflenmektedir.